Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

W piątek 31 maja 2019 r. odbył się finał konkursu Algorytmy i struktury danych w ramach Akademii Programowania UMCS.

Tego dnia do Instytutu Informatyki UMCS przyjechało 32 najlepszych uczestników I etapu konkursu. W drugim etapie uczestnicy mieli cztery godziny na rozwiązanie pięciu zadań programistycznych. Ośmiu najlepszych uczestników II etapu uzyskało prawo wstępu na kierunek informatyka na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej, zaś czerech najlepszych nagrody pieniężne.

Szymon Marczak z klasy 2 naszego liceum zakwalifikował się do finału z dość dobrym wynikiem po I etapie ( 730/800 pkt.), ale ostatecznie znalazł się poza czołową ósemką.

Zobacz listę Laureatów (czołowa ósemka) >>

Zobacz listę finalistów na stronie Konkursu >>

Gratulujemy Szymonowi!