Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

W dniach od 14.05.2018 do 19.05.2018 roku odbył się obóz szkoleniowy dla uczniów klas mundurowych. Miejscem zakwaterowania była "Bieszczadzka Baza Noclegowa" w Łodynie. Uczestnicy brali udział w zajęciach ze wspinaczki wysokogórskiej, taktyki wojskowej oraz survivalu. Dobre humory i miła atmosfera sprawiła, że "młodzi mundurowi" byli nawet w stanie zjeść to, co samodzielnie ugotowali. Pomimo złej pogody, tydzień upłynął bardzo szybko i żal było wracać. Naładowani pozytywną energią wróciliśmy do szkoły, aby za miesiąc zakończyć rok szkolny. Z utęsknieniem czekamy na kolejny obóz. Przebywając w "Strefie Nadgranicznej" nie mogliśmy zapomnieć o Święcie Straży Granicznej. Odwiedziliśmy Placówkę Straży Granicznej w Krościenku, gdzie przedstawiono nam strukturę placówki oraz sprzęt wykorzystywany w ochronie granicy państwowej.