Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

To już dwadzieścia lat od dnia powołania w 1998 roku przez Radę Gminy w Łaszczowie Liceum Ogólnokształcącego. Zaczynaliśmy w budynku miejscowej szkoły podstawowej. Od 2002 roku mieścimy się nowym obiekcie. Przez ten okres uczniowie mogli zdobywać naukę w liceum ogólnokształcącym, liceum profilowanym i studium informatycznym. Obecnie absolwenci gimnazjum mogą kontynuować naukę w ramach innowacji pedagogicznej
,,Bezpieczeństwo Narodowe” oraz liceum ogólnokształcącym.
W ramach święta szkoły młodzież klasy pierwszej i drugiej wraz z nauczycielami udała się do Łabuń, miejsca związanego z patronem szkoły bł. Stanisławem Kostką Starowieyskim. W kaplicy należącej do Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi została odprawiona Msza Św. w intencji całej społeczności szkolnej. Następnie dzięki uprzejmości tamtejszych sióstr mogliśmy zapoznać się z historią życia i męczeństwa bł. Stanisława oraz zapalić znicze na jego grobie. Ostatnim punktem wyjazdu była Rotunda Zamojska, gdzie w okresie II wojny więziony był przez Niemców
bł. Stanisław Kostka Starowieyski.