Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

pol nieW dniach 07 – 14 czerwca 2018 roku w naszej szkole gościmy grupę młodzieży ze szkoły partnerskiej w Horb. To już 14 lat od kiedy nawiązaliśmy współpracę z przyjaciółmi z Niemiec.

Głównym celem naszej współpracy jest poprawa wzajemnego zrozumienia, przezwyciężania uprzedzeń, a także wspieranie wspólnej odpowiedzialności młodzieży za kształtowanie przyszłości Europy.

Program wymiany przewiduje wyjazd na przejście graniczne w Hrebennem, zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku , spływy kajakowe po rzece Tanew oraz gry i zabawy w parku linowym w Suścu. W ramach realizacji projektu uczniowie uszyją maskotkę , nauczą się piosenki polskiej i niemieckiej, przedstawią ,,Czerwonego kapturka” oraz namalują plakaty związane z tegorocznym pobytem w Polsce. Nie zabraknie oczywiście stałego punktu, jakim jest mecz piłki nożnej pomiędzy uczniami z Polski i Niemiec.

Wszystkim uczestnikom życzymy dobrej współpracy oraz miłych wrażeń i wspomnień z tegorocznego pobytu w Łaszczowie :)