Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy ,,Ojcowie Niepodległości”.
Ekspozycja prezentuje liderów walki o niepodległość i budowniczych państwowości polskiej: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ponadto zawiera ona również kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się państwa polskiego oraz kopie najważniejszych dokumentów związanych z 11 listopada 1918r. Wystawa została udostępniona przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie.
Jest ona kolejnym z licznych działań podejmowanych przez szkołę w ramach obchodów 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Wystawę można zwiedzać do 8 listopada 2018r. w budynku szkoły.

Serdecznie zapraszamy!