Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

W dniach 10-11 listopada b.r., w Łaszczowie odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne, zorganizowane przez Liceum Ogólnokształcące w Łaszczowie, przy udziale Urzędu Miejskiego w Łaszczowie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Parafię rzymsko-katolicką pw. św. Piotra i Pawła
10 listopada 2018 roku o godz. 17.30 na Placu Łaszcza odbył się „Uroczysty Capstrzyk” z okazji Narodowego Święta Niepodległości w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W trakcie uroczystości, podczas podniesienia flagi państwowej na maszt, odśpiewano Hymn Rzeczypospolitej Polskiej, a przemówienie okolicznościowe wygłosił Sekretarz Miasta Łaszczów. Niepodległościowy Apel Pamięci odczytała ppor. Magdalena Kwaśniak, a salwę na cześć bojowników o wolność Naszej Ojczyzny oddała 3. Kompania dalekiego rozpoznania z Hrubieszowa dowodzona przez ppor. Mateusza Klimiuka Na zakończenie delegacje złożyły wieńce przy pomniku, a trębacz Wojciech Pudełko zagrał sygnał „Śpij kolego”.
Wojskową asystę honorową na „Uroczysty Capstrzyk” wystawił 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. 11 listopada o godz. 12.00, uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny, podczas której uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Łaszczowie, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny p.t. "Od Niepodległości do Niepodległości". Dalsza część uroczystości prowadzonych przez st. chor. szt. SG Roberta Tamę odbyła się przy pomniku na Placu Łaszcza, upamiętniającym ofiary II wojny światowej. Po odśpiewaniu hymnu i podniesieniu flagi głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Mariusz Hawrylak. Na zakończenie wystąpiła orkiestra dęta z Łaszczowa.