Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie

Zapraszamy do naszego licem!

foto1

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszy się klasa liceum ogólnokształcącego z innowacją pedagogiczną Straż Graniczna, kształcąca przyszłych adeptów ochrony naszych granic. Zajęcia specjalistyczne w klasie mundurowej prowadzone są przez nauczycieli z dużym doświadczeniem zawodowym, według autorskich programów nauczania. Duża część zajęć odbywa się w sposób praktyczny w ośrodkach do tego przeznaczonych (np. baza szkoleniowa w Ustrzykach Dolnych, basen w Horyńcu Zdroju).

Uczniowie tej klasy wyróżniają się umundurowaniem (stylizowanym na straż graniczną) oraz dbałością o ceremoniał.

Przedmioty dodatkowe:

 • straż graniczna,
 • zajęcia z samoobrony,

Uczniowie w  klasie SG otrzymują bezpłatnie umundurowanie oraz dofinansowanie do obozów szkoleniowych.

Na mocy  porozumienia z 25.01.2010 r. pomiędzy Dyrektorem ZSP w Łaszczowie a Komendantem Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie klasa z innowacją pedagogiczną Straż Graniczna została objęta honorowym patronatem Komendanta. Porozumienie jest podstawa do tego, aby po zakończeniu nauki uczeń otrzymał Certyfikat potwierdzające uzyskane kwalifikacje.

Współpracujemy również z Akademią Sztuki Wojennej w Warszawie oraz z 2 Hrubieszowskim Pułkiem Rozpoznawczym.

1oboz2012  quad3 oboz5

2oboz2012  5oboz2012  3oboz2012

 

Już piąty rok, w ramach Straży Granicznej funcjonuje przedmiot - samoobrona

 samoobrona3  sammm samoobrona1

 

Od 2005 roku prowadzimy regularną wymianę uczniowską ze szkołą w Horb w Niemczech. Coroczne wyjazdy naszych uczniów do swoich niemieckich kolegów, jak i ich przyjazdy do naszej  szkoły pozwalają na weryfikację swoich umiejętności językowych, przybliżają  stronom kulturę obu narodów i rodzą trwałe przyjaźnie.

 

wymiana  wymiana2   wymiana3

 

matemat

Nasi uczniowie korzystają z przestronnych, funkcjonalnych sal lekcyjnych wyposażonych w komputery z dostępem do Internetu, laboratorium fizyczno-chemicznego, pracowni multimedialnych, pracowni multimedialnej z tablicą interaktywną, pracowni językowych, nowej pracowni informatycznej z bezprzewodowym dostępem do Internetu, wi-fi w całej szkole, biblioteki multimedialnej oraz kawiarenki internetowej.

 

 

 

 

hist pol fran
biol chem po

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

worki

Dla dbających o swoje zdrowie i tężyznę fizyczną prowadzone są zajęcia SKS

Prowadzone są również zajęcia z samoobrony na sali wyposażonej w maty, worki, tarcze do kopnięć i uderzeń, łapy trenera i akcesoria treningowe (gumowe noże, bagnety, pałki, pistolety, karabiny).

Funkcjonuje także siłownia z bogatym sprzętem do ćwiczeń. Na lekcjach  wychowania fizycznego  uczniowie korzystają z kompleksu boisk oraz z sali gimnastycznej  SP w Łaszczowie.

 

 

 

kompleks  silownia

tenis  salagim

 

 

strzelnica1

W szkole znajduje się nowa profesjonalna strzelnica z transporterami tarcz.

Dla wszystkich chętnych uczniów z LO jak również dla gimnazjalistów prowadzone są zajęcia strzeleckie. Do zajęć wykorzystywane są karabinki pneumatyczne CZ-200T oraz pistolety IZH53M i WALTHER CP-99.

 

 

 

strzelnicaa strzelnica3 strzelnica

stzrelnica2 strzelnica 3

 

 

oboz_paint

W szkole znajduje się również sprzęt do paintballa. Młodzież ma możliwość dobrej zabawy, rywalizacji z kolegami oraz rozwijania praktycznych umiejętności.

 

 

 

 

 

 paintball3 painball2 paintball4

 

Dla uczniów gimnazjum organizowane są bezpłatne zajęcia z j. angielskiego oraz kółka strzeleckiego, które prowadzone są przez nauczycieli z LO w Łaszczowie.

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łaszczowie to nowoczesna szkoła, przygotowująca uczniów do życia we współczesnym świecie. Jest przyjazna uczniowi, rozumie jego potrzeby rozwojowe i problemy.

Nauczyciele z ZSP w Łaszczowie to fachowa i profesjonalna kadra nauczycielska gwarantująca wysoki poziom nauczania, oraz indywidualne podejście do każdego ucznia.

 

DODATKOWE ZAJĘCIA:

 • zajęcia strzeleckie na nowo utworzonej profesjonalnej strzelnicy z transporterami tarcz
 • paintball 
 • kółka przedmiotowe z: j. angielskiego, j. polskiego, matematyki, historii, biologii, geografii, wiedzy o społeczeństwie
 • kółko strzeleckie
 • kółko muzyczne
 • kółko sportowe
 • zajęcia teatralne
 • przedmiot samoobrona w klasach straży granicznej
 • wyjazdy na pływalnię

ZOBACZ FOTOGALERIĘ

 

ZOBACZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ LICEUM NA ROK SZKOLNY 2018/19